Produkty finansowe ...
» Konta osobiste
» Konta młodzieżowe
» Konta oszczędnościowe
» Karty kredytowe
» Kredyty mieszkaniowe
» Kredyty gotówkowe
» Kredyty samochodowe
» Kredyty odnawialne
» Kredyty konsolidacyjne
» Kredyty refinansowe
» Kredyty hipoteczne
» Pożyczki społecznościowe
» Doradztwo kredytowe
» Doradztwo inwestycyjne
» Rachunki firmowe
» Lokaty
» Produkty dla firm
» Leasing
» IKE
» Fundusze emerytalne
» Ubezpieczenia
» Private Bankingz
bankowy24.pl

Konta dla młodzieży



Banki oferują całą gamę usług przygotowanych specjalnie dla najmłodszych klientów, za co pobierają najwyżej symboliczne opłaty. Nie chodzi zatem o zwiększenie dochodu. Banki myślą o przyszłości, licząc na lojalność, przywiązanie do marki, siłę przyzwyczajenia. A także na efekt naśladownictwa...

Trudno dziś znaleźć bank, który nie ma w swojej ofercie usług przeznaczonych specjalnie dla najmłodszych klientów. Rachunki osobiste, pełnomocnictwa do kont osób dorosłych, depozyty terminowe, karty płatnicze, a nawet ubezpieczenia. A wszystko to zazwyczaj za symboliczne opłaty, jeśli nie za darmo. Z pewnością zatem nie chodzi im o pieniądze. Trudno bowiem liczyć na zyski z operacji dokonywanych przez młodzież, która zwykle nie dysponuje większymi środkami finansowymi. Według szacunków przedstawicieli branży wpływy z usług dla młodych ludzi stanowią nieznaczny ułamek, co najwyżej 1 procent dochodów banków. Dlaczego więc tak energicznie zabiegają o tę grupę klientów?

Odpowiedź jest prosta. To także inwestycja, tyle, że w przyszłość, gdy zwróci się z naddatkiem. Banki zdają sobie sprawę, co to znaczy siła przyzwyczajenia. Kuszą zatem nastoletnich klientów swoją ofertą, przykrojoną pod względem opłat i prowizji, do niezbyt zasobnej kieszeni ucznia bądź studenta, licząc, że w przyszłości, gdy zaczną otrzymywać wynagrodzenie za pracę, bądź osiągać zyski z działalności gospodarczej, pozostaną im wierni. Ich nadzieje nie są bezpodstawne. Z przeprowadzanych na świecie badań wynika, że klienci bardzo niechętnie przenoszą rachunki do innych banków, nawet jeśli ich oferta jest bardziej atrakcyjna. Górę bierze przywiązanie do marki, a jeszcze częściej zwykła wygoda.

Ale to nie wszystko. Banki świetnie zdają sobie sprawę, że młodzi ludzie są bardzo ciekawi życia, spragnieni nowości. Nie mają więc większych oporów przed korzystaniem z nowinek, zarówno finansowych, jak i technicznych. A przy tym często bywają w tej sferze nauczycielami dorosłych, zachowujących zwykle większy dystans wobec innowacji. A to oni przecież stanowią główną grupę klientów banków. Nic dziwnego, że te ostatnie oczekują, iż działać będą efekty naśladownictwa i demonstracji.

Starsi, wzorując się na młodych, zaczynają częściej korzystać z nowych produktów i rozwiązań technicznych, na przykład kart płatniczych, czy też usług bankowości elektronicznej. Motywy mogą być różne. Dla jednych będzie to chęć poczucia się "młodych duchem", dla innych obawa przed zyskaniem łatki "zapóźnionych". W każdym przypadku prowadzi to do zwiększenia dochodów banków, bądź zmniejszenia ich kosztów działania.

Źródło: nbpportal.pl

Poniżej znajduję się lista banków oferujących konta młodzieżowe. Zapoznaj się ze szczegółowymi opisami produktów. Wystarczy wypełnić i wysłać wniosek internetowy. Nastepnie skontaktuje się z Tobą przedstawiciel banku, który odpowie na wszelkie pytania a także, dla osób zdecydowanych na skorzystanie z oferty, uruchomi procedurę bankową!

Bank Millennium
Konto Osobiste Student

 • bezpłatne prowadzenie konta przez cały rok
 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów Banku Millennium
 • bezpłatne przelewy wewnętrzne między rachunkami w Banku Millennium
 • bezpłatny dostęp do obsługi konta przez telefon i Internet

ING Bank
KONTO Z LWEM Student

 • konto dla uczniów szkół średnich i studentów
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • całodobowy dostęp do rachunku przez Internet i telefon
 • łatwy dostęp do pieniędzy w ponad 390 oddziałach i 616 bankomatach

mBank
izzyKONTO

 • rachunek dla każdego, kto skończył 13 lat
 • brak opłat za otworzenie i prowadzenie konta
 • dostęp do rachunku przez Internet, telefon, SMS, WAP
 • ponad 2400 bankomatów bez prowizji

MultiBank
MultiKonto jestem

 • dostęp do ponad 2900 bezprowizyjnych bankomatów sieci Euronet, BZ WBK, Cash4You, eCard
 • 0 zł za otwarcie rachunku, prowadzenie i przelewy przez Internet
 • dostęp do konta 24h/7 dni przez Internet, telefon, WAP
 • 0 zł za wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy MultiMax




Polecamy:

Bankowy24.pl